Anasayfa»LED & ELEKTRONİK DİZGİ

LED & ELEKTRONİK DİZGİ

  LED & ELEKTRONİK DİZGİ


  Kaliteyi Önemseyerek Dizgi Hizmeti Almak İsteyenleri Dizgi Hattımızı Ziyarete Davet Ediyoruz. Randevu için info@sarnikon.com ya da 0216 471 71 97 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. 

   

  Yıllar içerisinde gittikçe büyümekte olan şirketimiz; LED ve Elektronik Bölümüne yenilik katarak, ISO 9001 kurallarına göre tüm standartları karşılayan LED ve ELEKTRONIK dizgi hattımız 2016 yılı itibari ile faaliyete başlamıştır.

   

  Amacımız; özellikle LED Modüllerde garanti şartlarının gerçekten yerine getirecek bir ürünü müşterilerimize sunmaktır. Bununla beraber müşterilerimizin isteklerini daha çok ve hızlı karşılamaktır. Makine parkımız üst seviyede kaliteyi ve güvenirliği bize donanım ve yazılım ile desteklemektedir.

   

  Mevcut üretim sahasının temiz ve hijyenik bir ortam olması için gerekli havalandırma sistemleri kurularak, ESD (Antistatik) destekli epoksi zemin ile ortamdaki elektrik yükü, nem ve toz değeri düşük kalacak şekilde bir alt yapı oluşturduk.

   

  Üretimde kullanmış olduğumuz Kurşunsuz Kremli Lehim; Apple ürünlerde kullanılan Lehim ile aynı marka olup, tercih ettiğimiz kaliteyi ve insan sağlığına verdiğimiz önemi gösterir. Biliyorsunuz ki kurşunsuz krem lehim, insan sağlığına daha az zarar içerikli kimyasal bileşken içerir.

   

  Bilgi birikimi yüksek ve tecrübeye sahip olan ekibimiz ile AR-GE çalışmalarımız sayesinde ürünlerimizle inovasyonlu ve güvenilir bir gelişim sergilemekten gurur duyuyoruz.

   

  Dizgi Üretim Hattımız 30m uzunluğunda olup, nihai test bölümleriyle üretim için ihtiyaç olan tüm oto kontrolleri bir arada bulundurmaktadır. Özellikle Türkiye’de ancak bir kaç firmada bulunan OMRON markalı Optik İnceleme Makinesi ile kalite denetimimiz en üst seviyededir.

   

  Dizgi Makinemiz yeni teknoloji sayesinde 01005 Inc komponentten 15cm konnektöre kadar dizgi yapabilmektedir.

   

  sarnikon.png

   

  MAKİNELERİMİZİN ÖZELLİKLERİ

   

  Dizgi Üretim Hattımız toplam 7 ana makine ile kurulmuş olup, aralarında 1.50 m uzunluktaki konveyör bağlantıları ile el teması olmadan full otomatik olarak iletişim halindeler.

   

  • Otomatik Loader ile 390x510 mm`e kadar PCB`ler el değmeden üretime gönderiliyor.
  • Printer/ Full otomatik Baskı makinesi sayesinde max. 0,2 – 6 mm PCB kalınlığı ile üretim yapabiliyoruz. PCB`lerimiz Klamp ve Vakum ile sabitlenmektedir. Kamera özelliği sayesinde düzgün lehim yapılıp yapılmadığını denetleyebiliyoruz. ELEK ölçülerimizin genişliği sayesinde 680x510mm lehimleme yapabiliyoruz.
  • Pick and Place/ SMD Dizgi makinesi
   • Japon menşeili olup Juki markasıdır ve saatte 25.000 adet malzeme dizebiliyor. Japonya üretimi olmasıyla; dizgi kalitesine üst seviyede güven duyuyoruz.
   • Laser + Vision (kamera sistemi) sayesinde komponentleri tanıtabiliyoruz.
  • Fırın Lehimleme`de tercih ettiğimiz MARKA: Vitronics Soltec, USA menşeili olup, ısıtma bölge sayısı 9, soğutma bölge sayısı 3 olmak üzere LED için istenilen en uygun şartları sağlamaktır.
  • Lehimlemede sıcaklık değerleri çok önemli olduğundan, ısı profil ölçümü cihazımız ile kullanılan krem lehime ve pcb’ye göre haftada bir genel ölçüm… ve her yeni üretimde sıcaklık ölçümü yapılmaktadır.
  • Inspection/ AOi makinesi diğer tabiriyle Optik inceleme makinemiz Japon ürünü olan OMRON Markası…ve 15 mikron renkli kamera ile kaliteli bir dizgi yapıp yapmadığımızdan emin oluyoruz.
  • Otomatik Un-Loader `ımız ile el değmeden üretimimizi tamamlıyoruz.
  • Yarı otomatik Baskı makinesi ile çok yakında 120 cm uzunluğa kadar PCB`leri de üretime alabileceğiz.

   

  Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak için e-bültene kayıt olun.